Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Princ Filip leží už v druhej nemocnici

Vojvoda podľa Buckinghamského paláca reaguje na liečbu a cíti sa dobre.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:02

204

filip vchod nemocnica
Zamestnanci s dáždnikmi na ochranu pred vstupom do sanitky pred zadnou časťou Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne. Foto: SITA/AP Photo/Dominic Lipinski

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Manžela britskej kráľovnej Alžbety II., princa Filipa, previezli do druhej nemocnice. Deväťdesiatdeväťročný vojvoda z Edinburghu sa takmer dva týždne liečil s infekciou v Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne, odkiaľ ho podľa Buckinghamského paláca previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja. Tam ho okrem liečby infekcie podrobia prehliadke a testom v spojitosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápia už dlhšie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Vojvoda reaguje na liečbu a cíti sa dobre, uviedol palác. Očakáva sa, že v nemocnici zostane prinajmenšom do konca týždňa.

Presná príčina vojvodovho pobytu v nemocnici nie je verejne známa, nesúvisí však s koronavírusom. Princa Filipa aj kráľovnú Alžbetu II. v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

filip prevoz nemocnica

Princa Filipa previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja. Foto: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA