Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Princ Filip zostane v nemocnici ešte niekoľko dní

Manžela kráľovnej Alžbety II. v piatok previezli naspäť do Nemocnice kráľa Eduarda VII.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 5. marca 2021 o 18:48

41

Princ Filip, foto: SITA/AP Photo/Adrian Dennis

SITA

BRATISLAVA – Britský princ Filip zostane v nemocnici ešte niekoľko dní. Ako oznámil Buckinghamský palác, vojvodu z Edinburghu previezli z londýnskej Nemocnice svätého Bartolomeja naspäť do Nemocnice kráľa Eduarda VII., kde bude pokračovať v liečbe. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Deväťdesiatdeväťročného manžela kráľovnej Alžbety II. hospitalizovali 16. februára po tom, ako sa necítil dobre. Najprv sa liečil pre infekciu v Nemocnici kráľa Eduarda VII., odkiaľ ho v pondelok previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o srdce. Tam podstúpil procedúru v súvislosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápili už dlhšie.

Presný dôvod hospitalizácie vojvodu z Edinburghu nie je verejne známy, no nesúvisí s koronavírusom. Spolu s kráľovnou Alžbetou II. ho v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA