Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Rokovanie o predĺžení núdzového stavu sa vyhrotilo, českí poslanci sa pobili priamo v parlamente

Rokovanie o predĺžení núdzového stavu sa vyhrotilo, českí poslanci sa pobili priamo v parlamente

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 8:50

24

large bitka v cr parlamente aaeea
ZDROJ: Potýčka v českom parlamente, YouTube

22. január 2021 08:53 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Rokovanie Poslaneckej snemovne českého parlamentu vo štvrtok narušila potýčka medzi nezaradeným poslancom Lubomírom Volným a niekoľkými ďalšími poslancami. Bitka sa strhla počas rokovania o predĺžení núdzového stavu po tom, ako Volný hovoril bez rúška, urážal kolegov a napadol podpredsedu Snemovne Tomáša Hanzela z ČSSD, ktorý zasadnutiu predsedal. Incident bude riešiť mandátový a imunitný výbor i polícia, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

Volný, ktorý presadzuje ukončenie núdzového stavu, počas rokovania predstúpil dvakrát pred rečnícky pult, pričom v oboch prípadoch nemal rúško. Keď mu po druhý raz Hanzel po varovaní, aby „hovoril k veci“, vypol mikrofón, Volný sa vydal za ním a dožadoval sa slova. Následne sa strhla potýčka. Volný sa bil aj s predsedom sociálnych demokratov v Snemovni Janom Chvojkom, ktorý prišiel Hanzelovi na pomoc.

Predseda dolnej komory českého parlamentu Radek Vondráček Volného vypovedal zo sály. Podľa neho sa mohol Volný napadnutím poslanca dopustiť trestného činu.

Volný nerezignuje na svoj mandát a vyjadril sa, že sa cíti ešte viac povolaný k zastupovaniu ľudí nesúhlasiacich so súčasnou situáciou.

V Snemovni bez rúška pritom Volný nevystupoval sám. Horné dýchacie cesty nemal prekryté aj ďalší nezaradený poslanec Marian Bojko. V súvislosti s možným porušením hygienických opatrení sa poslancami zaoberá polícia.

Po potýčke rokovanie pokračovalo. Poslanci napokon odsúhlasili predĺženie núdzového stavu do 14. februára.

VIDEO nájdete na:

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-volny-bez-rousky-napadeni-hanzela-nouzovy-stav.A210121_141637_domaci_kop
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-o-prodlouzeni-nouzoveho-stavu-snemovna-vlada-koronavirus-podminky-kscm.A210121_061146_domaci_kop

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA