Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Spojené kráľovstvo zmierňuje opatrenia, aby sa rodiny mohli na Vianoce stretávať

Zverejnené:

Upravené: 27. januára 2021 o 21:52

115

kevin curtis Qln Up MED  Qs unsplash dfeaf
ZDROJ: Ilustračné foto/Unsplash

REKLAMA

25. november 2020 14:00 SITA, redakcia

LONDÝN – Britské úrady v utorok dali „zelenú“ stretnutiam príbuzných a známych v čase Vianoc. Uvoľnili viacero opatrení, vďaka čomu nebudú musieť cestujúci prichádzajúci z cudziny podstúpiť dosiaľ povinnú 14-dňovú karanténu a bude stačiť preukázanie sa negatívnym testom na COVID-19 spolu s kratšou 5-dňovou izoláciou.

Regionálne vlády v Spojenom kráľovstve sa dohodli, že počas sviatočného obdobia zmiernia obmedzenia týkajúce sa cestovania a spoločenských stretnutí, aby sa rodinní príslušníci a priatelia mohli stretávať.

Počas piatich dní od 23. do 27. decembra môžu členovia až troch domácností vytvoriť „vianočnú bublinu“, v rámci ktorej sa budú môcť voľne pohybovať.

Túto zmenu, ktorá nadobudne účinnosť 15. decembra, uvítal hlavne sektor cestovného ruchu, ktorý bol počas pandémie jedným z najviac zasiahnutých odvetví. Tento sektor dúfa, že uvoľnenie opatrení povzbudí britské rodiny, aby počas vianočných sviatkov išli na dovolenku. „Vianočný plán“ umožní ľuďom cestovať kamkoľvek po Veľkej Británii.

Mnohé populárne dovolenkové destinácie, ako napríklad Spojené štáty alebo Kanada či výlety do väčšiny štátov Európy, zostávajú pre anglických cestujúcich nedostupné, keďže si vyžadujú absolvovanie karantény. Výnimku tvoria akurát izolované miesta ako sú napríklad španielske Kanárske ostrovy pri africkom pobreží.

Podľa mnohých odborníkov však krok britských úradov týkajúci sa kratšej karantény poskytuje „svetlo na konci tunela“ pre letecký priemysel a ľudí, ktorí chcú ísť na dovolenku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA