Sociálne siete

Veda a technika

Gates prognózuje koniec pandémie najneskôr do konca roka 2022

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 16:18

239

large covid    fefdee

REKLAMA

17. august 2020 02:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Americký multimiliardár a filantrop Bill Gates sa domnieva, že svet by sa súčasnej pandémie koronavírusu mohol zbaviť do dvoch rokov. Už v roku 2015 64-ročný rodák zo Seattlu predpovedal pandémiu, ktorá sa v ostatných mesiacoch stala skutočnosťou. Najnovšie vyslovil aj prognózu súvisiacu s koncom „koronakrízy“.

Napriek tomu, že pandémia napáchala po svete miliardové hospodárske škody a spôsobila mnoho zadĺžení, vidí aj pozitíva. „Inovačné systémy v oblasti diagnostiky, nových liečebných postupov a vývoja vakcín sú skutočne pôsobivé,“ povedal Gates pre web wired.com. „Nadobúdam pocit, že v prípade bohatého sveta by sme mali byť schopní do veľkej miery túto záležitosť ukončiť do konca roka 2021. Na celom svete do konca roka 2022,“ dodal.

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov (Bill and Melinda Gates Foundation) je druhým najväčším prispievateľom do Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá poskytla 9,76 percenta celkových prostriedkov. Gates v júni podpísal kontrakt s britskou farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca, ktorá s vedcami z Oxfordskej univerzity vyvíja vakcínu proti koronavírusu. Pokiaľ bude účinná, spoločnosť dokáže vyrobiť dve miliardy dávok očkovacej látky, pričom súhlasila, že dodá polovicu dávok málo a stredne rozvinutým krajinám.

Informácie pochádzajú z webstránky www.wired.com a archívu agentúry SITA.

Pôvodný článok:
https://www.wired.com/story/bill-gates-on-covid-most-us-tests-are-completely-garbage/#intcid=_wired-homepage-right-rail_dfaace77-db0a-43a3-a928-bcee364f271f_popular4-1

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA