Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Biden bol informovaný o vývoji v Rusku po Prigožinových vyhláseniach

Zverejnené:

Upravené: 24. júna 2023 o 14:50

281

Zdroj: Getty Images

REKLAMA

Globalnews

Americký prezident Joe Biden bol informovaný o vývoji situácie v Rusku po vyhláseniach vodcu PMC Wagnera Jevgenija Prigožina.

CNN s odvolaním sa na hovorcu Rady pre národnú bezpečnosť Adama Hodgeho

„Monitorujeme situáciu a budeme konzultovať tento vývoj so spojencami a partnermi“

Povedal, že prezident Joe Biden bol informovaný o vývoji v Rusku.

Vodca Wagnerovej PMC Jevgenij Prigožin povedal, že pravidelná ruská armáda spustila raketový útok na zadné tábory žoldnierov. Podľa Prigožina ruský minister obrany Sergej Šojgu odletel do Rostova, kde osobne vykonal operáciu na zničenie žoldnierov.

Podľa neho sa 25 000 jeho žoldnierov chystá „obnoviť spravodlivosť“. Žiada tiež, aby sa to nenazývalo „vojenským prevratom“. Prigožin dodal, že Šojgu zbabelo utiekol z Rostova a „toto stvorenie bude zastavené“. Ministerstvo obrany Ruskej federácie označilo informácie za provokáciu.

Ruský diktátor Vladimir Putin už bol informovaný o konflikte medzi vodcom Wagnerovej PMC Jevgenijom Prigožinom a ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom. Proti Prigožinovi bolo začaté trestné konanie za výzvu na ozbrojené povstanie.

Majiteľ ruskej vojenskej skupiny Wagner Jevgenij Prigožin kritizoval ruského ministra obrany Sergeja Šojgua a generálny štáb za zlyhanie nepriateľských akcií, povedal, že Ukrajina neplánuje v roku 2022 zaútočiť na Donbas a povedal, že ruskí predstavitelia sa chcú propagovať vo vojne a oligarchovia chcú zarobiť peniaze.

Po vyhlásení vodcu Wagnerovej PMC Jevgenija Prigožina o skutočnom vyhlásení vojny proti ruskej armáde sa na sociálnych sieťach zverejňujú fotografie obrnených vozidiel v uliciach Rostov na Done a pri vstupoch do Moskvy sa zriaďujú kontrolné stanovištia.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA