Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

USA začali protimonopolné vyšetrovanie proti spoločnostiam Microsoft, OpenAI a Nvidia

Zverejnené:

Upravené: 7. júna 2024 o 12:34

92

Súd s Donaldom Trumpom v kauze pokusu zvrátiť výsledky prezidentských volieb má svoj termín. Začne sa 4. marca 2024.
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Ministerstvo spravodlivosti USA a Federálna obchodná komisia (FTC) uzavreli dohodu, ktorá im umožní začať protimonopolné vyšetrovanie proti spoločnostiam Microsoft, OpenAI a Nvidia.

Píše o tom agentúra Reuters .

Dohoda medzi týmito dvoma agentúrami ukazuje, že regulačná kontrola naberá na obrátkach v dôsledku obáv z koncentrácie v odvetviach, ktoré formujú umelú inteligenciu.

Nielenže Microsoft a Nvidia dominujú vo svojich odvetviach, ale sú tiež dvoma najväčšími spoločnosťami na svete podľa trhovej kapitalizácie.

Americké protimonopolné orgány verejne vyjadrili niekoľko obáv týkajúcich sa umelej inteligencie, od výhod, ktoré majú veľké technologické spoločnosti pri prístupe k údajom používaným na trénovanie modelov AI, cez to, ako generatívna umelá inteligencia ovplyvňuje kreatívny trh práce, až po partnerstvá medzi spoločnosťami, ktoré by sa potenciálne mohli použiť na obchádzanie potrebných fúzií a akvizícií.

Ministerstvo spravodlivosti USA údajne prevezme vedenie pri vyšetrovaní, či Nvidia porušila protimonopolné zákony, zatiaľ čo FTC preskúma správanie OpenAI a Microsoftu.

Nvidia má približne 80% trhu s čipmi AI, vrátane vlastných procesorov AI vyrobených spoločnosťami cloud computingu, ako sú Google, Microsoft a Amazon.

Dohoda medzi oboma regulačnými orgánmi prišla po tom, čo FTC v januári tohto roka nariadila spoločnostiam OpenAI, Microsoft, Alphabet, Amazon a Anthropic, aby poskytli informácie o nedávnych investíciách a partnerstvách zahŕňajúcich spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou a poskytovateľmi cloudových služieb.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA