Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Zelenskyj dúfa, že bezpečnostnú dohodu so Spojenými štátmi dokončí v máji

Zverejnené:

Upravené: 7. mája 2024 o 12:20

91

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Kancelária prezidenta Ukrajiny hovorí o „hmatateľnom pokroku“ v práci Ukrajiny a Spojených štátov na bilaterálnej bezpečnostnej dohode v nadväznosti na vyhlásenie G7 o „bezpečnostných zárukách“ a dúfa, že konečné znenie sa dohodne v máji.

Podľa európskej pravdy o tom informovala kancelária prezidenta Ukrajiny.

Tlačová služba informovala, že Kyjev a Washington uskutočnili štvrté kolo rokovaní o budúcej bezpečnostnej dohode.

Diskutovali sme o „najzákladnejších ustanoveniach“ a znení viacerých otázok. Dátum ďalšieho kola rokovaní bol tiež stanovený, ale nebol oznámený.

„Som vďačný rokovacím tímom za prácu, ktorá už bola vykonaná – hmatateľný pokrok pri schvaľovaní textu dokumentu. Musíme urýchliť proces, aby sme tento mesiac dokončili uzavretie bilaterálnej bezpečnostnej dohody,“ povedal vedúci prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

Pripomeňme, že začiatkom mája ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina pripravuje sedem nových bilaterálnych bezpečnostných dohôd, a to aj so Spojenými štátmi.

Ukrajina teraz podpísala bilaterálne bezpečnostné dohody s deviatimi krajinami, z ktorých poslednou je Lotyšsko. Očakáva sa, že sa podpíše aj dohoda s Nórskom a rokovania sa už ukončili.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA