Sociálne siete

Zaujímavosti

Duo Daft Punk po 28 rokoch končí. Netradičný oznam zverejnili cez Epilogue

Formácia počas svojej kariéry získala šesť cien Grammy.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 23. februára 2021 o 21:55

62

Daft Punk, foto: SITA/AP Photo/Matt Sayles/Invision

SITA

NEW YORK – Francúzske elektronické duo Daft Punk ohlásilo koniec hudobnej činnosti. Rozpad oznámili v pondelok v takmer osemminútovom videu Epilogue. Dlhoročná publicistka formácie Kathryn Frazier pre agentúru AP koniec potvrdila. Duo, charakteristické svojím futuristickým zjavom, pôsobilo na hudobnej scéne 28 rokov.

Duo Daft Punk dosiahol veľký úspech v druhej polovici 90. rokov vo Francúzsku. V rokoch 2006 až 2007 mali koncertné turné a vydali živý album Alive 2007, ktorý získal cenu Grammy za Best Dance/Electronica Album.

Neobyčajná dvojica

Daft Punk tvorili Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Formácia vznikla v roku 1993 v Paríži a známa sa stala už debutovou nahrávkou Homework z roku 1997, ktorá okrem iných obsahovala aj single Da Funk a Around The World. O štyri roky neskôr vydali album Discovery s hitmi One More Time alebo Harder, Better, Faster, Stronger. Táto nahrávka dostala v roku 2003 vizuálnu podobu v animovanej snímke Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho.

Nasledovali štúdiovka Human After All (2005), soundtrack sci-fi Tron: Dedičstvo (2010) a album Random Access Memories (2013) obsahujúci hit Get Lucky, na ktorom spolupracovali s Pharrellom Williamsom. Formácia počas svojej kariéry získala šesť cien Grammy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA