Sociálne siete

Cestovanie

Vyberte sa do Šrot parku. Pozvárané kusy kovu tvoria neobyčajnú ZOO priamo v lese

Keď sa jedna veľká kopa odpadu zmení na umenie – to je pravdepodobne prvá myšlienka všetkých návštevníkov Šrot parku. Devínska Nová Ves je lákadlom pre turistov najmä kvôli Sandbergu či Devínskej Kobyle, iných zas láka Cyklomost slobody. Atrakcia kovovej ZOO, o ktorej ešte stále nepočulo mnoho ľudí, určite stojí za zmienku a môžete si ju zapísať ako ďalší tip na výlet počas víkendu.

Zverejnené:

Upravené: 19. februára 2021 o 12:37

384

srotpark

BRATISLAVA – Počuli ste už o netradičnej galérii s názvom Šrot park na okraji hlavného mesta? Jej autorom je Branislav Pokorný, ktorý dáva druhý dych starému šrotu, skrutkám, ventilom a podobným materiálom. Pod jeho rukami sa menia na zvieratá v životnej veľkosti a tie potom umiestňuje v lese, aby si ich mohol pozrieť každý návštevník. Aj fotoreportérka GlobalNews Petra Šturdíková pred pár dňami nevynechala túto atrakciu a urobila pre našich čitateľov zopár snímok.

A kedy sa toto celé začalo? Galéria uzrela svetlo sveta ešte v novembri 2019 a odvtedy do nej pribudlo niekoľko nových „kúskov“. Netradičná ZOO sa však stále zväčšuje. Výhodou týchto zvierat je aj to, že ich netreba kŕmiť a ani sa o ne nejako špeciálne starať. Spomínané nemé tváre nájdete v Devínskej Novej Vsi, len kúsok od lanového centra Tarzania (GPS súradnice: 48.214673, 16.970856, prípadne si pozrite mapu na https://goo.gl/maps/v3TZ5DUQhPH4nKsu5).

Pri vstupe si prečítajte niekoľko inštrukcií, napríklad aj o tom, že exponátov sa netreba dotýkať, môžete sa totiž poraniť o ostré či hrdzavé hrany zvierat. Vstupné je dobrovoľné.

FOTOGALÉRIA: Šrot park v Bratislave – netradičná ZOO

 

REKLAMA

Vyštudovala žurnalistiku. Začínala písaním cestopisných reportáží, krátko na to editovala články, neskôr prešla na tri roky do tlačovej agentúry. Viedla tiež redakciu Učiteľských novín. Medzitým si stihla vyskúšať aj hovorcovskú stoličku, keď komunikovala za cestných dopravcov na Slovensku. Počas uplynulých rokov svoje skúsenosti pretavila do rôznych činností v oblasti žurnalistiky, médií, PR a marketingu. Aktívne píše na rôzne témy, sú to najmä rozhovory, reportáže a cestopisy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA