Sociálne siete

DOMOV

Ak nenastane rekonštrukcia vlády, minister školstva podá vo štvrtok demisiu

„Potvrdzujem, že ak nenastane rekonštrukcia vlády do stredy, tak, ako to strana SaS požadovala, vo štvrtok podám demisiu,“ povedal Gröhling.

Zverejnené:

Upravené: 23. marca 2021 o 12:37

82

Minister školstva Branislav Gröhling, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Ak sa nenaplnia požiadavky na rekonštrukciu vlády, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) podá vo štvrtok 25. marca demisiu. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) Tomáš Kostelník.

„Potvrdzujem, že ak nenastane rekonštrukcia vlády do stredy, tak, ako to strana SaS požadovala, vo štvrtok podám demisiu,“ povedal Gröhling.

Šéf rezortu školstva tak bude nasledovať svojho straníckeho predsedu Richarda Sulíka. Jeho demisiu dnes o 10:00 prijala prezidentka Zuzana Čaputová. Sulíkov odchod z funkcie ministra bol jednou z podmienok predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) k tomu, aby sa sám vzdal postu premiéra. Vedením rezortu hospodárstva bol dočasne poverený súčasný minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina).

Doležal okrem rezortu dopravy dočasne zastáva aj post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny po tom, ako podal demisiu Milan Krajniak (Sme rodina). Ochotu podať demisiu dnes na sociálnej sieti avizoval aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA