Sociálne siete

COVID19

Britský variant potvrdili v 97,3 percente vyšetrených vzoriek

ÚVZ SR zároveň pripomína, aby ľudia dodržiavali celoplošne nastavené protiepidemické opatrenia.

Zverejnené:

Upravené: 21. marca 2021 o 19:11

53

Ilustračná foto, SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Na Slovensku podľa očakávaní naďalej dominuje prevažne britský variant pandemického koronavírusu. Laboratórne bol potvrdený v 97,3 percente (1 704 vzoriek) z 1 752 vyšetrených pozitívnych vzoriek. Český variant potvrdili v 0,9 percente (16 vzoriek) a juhoafrický v 0,5 percente (deväť vzoriek). Bez bližšieho určenia bolo 1,3 percenta, teda 23 vzoriek. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) Daša Račková. Doplnila, že to vyplýva zo štvrtého kola celoštátneho prieskumu rozšírenia variantov pandemického vírusu na Slovensku. Klinické vzorky sa vyšetrovali RT-PCR metódou, ktoré rovnakou diagnostikou vyšli pozitívne 17. marca 2021.

„Vzorky bez bližšieho určenia variantu a vzorky s juhoafrickou mutáciou budú ešte podrobené sekvenovaniu,“ vysvetlil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

ÚVZ SR zároveň pripomína, aby ľudia dodržiavali celoplošne nastavené protiepidemické opatrenia. Ich rešpektovanie zohráva významnú úlohu v ochrane verejného zdravia.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA