Sociálne siete

COVID19

Chirana T. Injecta dodá dostatok striekačiek pre slovenský vakcinačný program

Slovenský výrobca dodá Slovensku toľko komponentov pre vakcináciu, koľko bude potrebovať. Už v marci to budú štyri milióny striekačiek a päť miliónov ihiel.

Zverejnené:

Upravené: 18. februára 2021 o 14:46

86

large ockovanie eedd
Ilustračná foto/SITA

SITA

STARÁ TURÁ – Spoločnosť Chirana T. Injecta, a.s. dodá pre slovenský vakcinačný program dostatok injekčných striekačiek aj ihiel. Už v marci to bude podľa generálneho riaditeľa Teodora Lysáka dva milióny jednomililitrových striekačiek s malým mŕtvym priestorom, dva milióny dvojmililitrových striekačiek a päť miliónov ihiel. V ďalších mesiacoch bude dodávať komponenty pre vakcináciu podľa potreby.

„Dodáme štátu toľko, koľko bude potrebovať. Sme pripravení naplniť potreby slovenského vakcinačného programu aj s rezervou. Vakcinačných komponentov bude pre Slovensko dostatok,“ potvrdil Lysák. Podľa neho sa dohodli, že Chirana T. Injekta vakcinačné komponenty vyrobí a bude ich skladovať vo svojich priestoroch. Štát si potom bude riešiť logistiku podľa potrieb jednotlivých vakcinačných centier. Štát bude striekačky aj ihly kupovať prostredníctvom ministerstva hospodárstva podľa požiadaviek rezortu zdravotníctva. Časť z marcovej objednávky striekačiek aj ihiel je už dnes v sklade spoločnosti, oddelená od dodávok určených na export.

Chirana T. Injekta momentálne podľa generálneho riaditeľa Teodora Lysáka vyrába 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Rovnako ako iné výrobné podniky sa potýka s práceneschopnosťou a karanténou zamestnancov, ale dokáže svojich zamestnancov operatívne presúvať tak, aby sa stroje nezastavili.

Slovenský výrobca momentálne svoje produkty určené na vakcináciu vyváža do Dánska, Rakúska, Česka, ale aj do ďalších zhruba dvadsiatich krajín.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA