Sociálne siete

COVID19

Za ľudí je naďalej proti tomu, aby sa na Slovensku očkovalo neregistrovanými vakcínami

Ako uviedla Veronika Remišová, je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič vakcínu na Slovensku vítal.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 1. marca 2021 o 21:06

81

Veronika Remišová, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Strana Za ľudí trvá na svojom postoji a je proti tomu, aby sa na Slovensku očkovalo neregistrovanými vakcínami z ktorejkoľvek krajiny, či z USA, Ruska, Nemecka,lebo Číny, ktoré neprešli riadnou kontrolou. Ako uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, nákup vakcín je v kompetencii ministra zdravotníctva a nesie za to plnú zodpovednosť, rovnako aj za prípadné následky.

„Je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič (OĽaNO) vakcínu na Slovensku vítal, neurobil to pri žiadnej inej vakcíne, a nevieme, či sa rovnako aktívne snaží nakúpiť aj iné schválené vakcíny. Je to obrovské sklamanie,“ napísala Remišová. Doplnila, že očkovať občanov neregistrovanou vakcínou, pri ktorej Európska lieková agentúra nepreverila riadnym spôsobom bezpečnosť a účinnosť, nie je správne.

„Takýto prístup môže poškodiť a zneprehľadniť systém očkovania v Slovenskej republike. Aj nám záleží na zdraví občanov a na zaočkovaní ľudí, ale vakcínami, pri ktorých bola preverená ich bezpečnosť a účinnosť,“ dodala Remišová s tým, že ju mrzí odchod poslanca Tomáša Valáška (Za ľudí) z postu predsedu európskeho výboru parlamentu v reakcii na nákup vakcíny Sputnik V.

Čítajte aj: Prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V sú už na Slovensku. Priviezol ich vládny špeciál

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA