Sociálne siete

COVID19

Druhou dávkou vakcíny sa môže zaočkovať 16-tisíc učiteľov

Informovalo o tom ministerstvo školstva.

Zverejnené:

Upravené: 21. apríla 2021 o 11:59

293

ockovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Steven Cornfield

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Očkovanie učiteľov bude pokračovať počas najbližších dní. Pedagógovia, ktorí dostali prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie. Očkovanie sa uskutoční vo veľkokapacitných očkovacích centrách, ktorých prevádzka sa doposiaľ osvedčila. Informovalo o tom ministerstvo školstva v tlačovej správe na svojej stránke.

„Všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne do veľkokapacitných centier. Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend, dostanú tento týždeň SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania. V najbližších dňoch bude druhou dávkou očkovaných približne 16-tisíc učiteľov. Pedagógom bude pridelený termín v očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre,“ píše sa v stanovisku.

Podľa rezortu bolo v prvej fáze očkovania  prednostne zaočkovaných 50 700 učiteľov a ďalšie tisícky odborných a nepedagogických zamestnancov. „Aj vďaka tomu je v súčasnosti možné zodpovedne postupovať pri otváraní škôl pre jednotlivé skupiny žiakov pri súčasnom zachovaní čo najbezpečnejšieho prostredia na školách.“

Podľa pravidel Covid automatu

Od pondelka 26. apríla 2021 sa fungovanie škôl prepína do režimu podľa pravidiel Covid automatu Ministerstva zdravotníctva SR. Účasť na vyučovaní a podmienky výchovy a vzdelávania budú určené podľa toho, aká priaznivá epidemiologická situácia je v danom okrese. Na mnohých miestach krajiny tak bude možný návrat do škôl aj pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov.

Otváranie škôl a postupný návrat k prezenčnej výučbe v týchto týždňoch sú podľa podmienok epidemiológov možné práve aj vďaka systematickej vakcinácii zamestnancov škôl a školských zariadení či kvalitným pravidlám Covid semafor pre školy v čase pandémie.

Ambíciou ministerstva školstva je zabezpečiť očkovanie čo najväčšieho počtu učiteľov do konca leta, aby deti, žiaci, ale aj samotní pracovníci škôl mohli v novom školskom roku nastúpiť v ešte bezpečnejšom  prostredí.

„Pripravujeme samostatné riešenie pre učiteľov, ktorí nemohli zo zdravotných alebo iných dôvodov využiť pôvodné termíny, aby sme predpripravili bezpečné školské prostredie. Cieľom ministerstva je urobiť všetko pre to, aby sme postupne mohli začať upúšťať od pravidelného testovania. Najúčinnejší spôsob, ako zabezpečiť bezpečné školské prostredie je vakcináciou,“ zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA