Sociálne siete

DOMOV

Ďuriš Nicholsonová podala trestné oznámenie pre kúpu apartmánu na Floride Milanom L.

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 9:36

62

large nicholsonova dcca
ZDROJ: Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová, SITA/Ľudovít Vaniher

REKLAMA

10. december 2020 14:22 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Europoslankyňa za koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová podala na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie v súvislosti s bývalým policajným prezidentom Milanom L. Ako liberáli ďalej informujú v tlačovej správe, Nicholsonovú predtým kontaktoval Michal Chynoradský, ktorý pre v súčasnosti väzobne stíhaného exšéfa polície zabezpečoval kúpu apartmánu v Sarasote na Floride. Peniaze na apartmán prišli podľa svedka od cudzích ľudí, pričom jeden z nich je spojený s finančnou skupinou Penta.

„Už v roku 2018 som získala informácie o tom, že Michal Chynoradský bol sprostredkovateľom a realizátorom nákupu nehnuteľnosti v štáte Florida pre Milana L., pričom peniaze prišli z cudzích účtov. Už vtedy som podala trestné oznámenie a obrátila sa na vtedajšieho ministra vnútra Róberta Kaliňáka (Smer-SD), aby inšpekcia ministerstva vnútra preverila majetkové pomery Milana L. Všetko však bolo zametené pod koberec s tým, že skutok sa nestal,“ povedala europoslankyňa. Po tom, ako bývalý šéf polície skončil vo väzbe pre obvinenia z korupcie, Chynoradský sa podľa Nicholsonovej ozval opäť s tým, že je ochotný vypovedať o kúpe apartmánu na Floride. V zahraničí má podľa nej zároveň štatút politicky chráneného utečenca.

Podľa europoslankyne spomenuté okolnosti jednoznačne vyvolávajú pochybnosti, či peniaze na kúpu nehnuteľnosti na Floride nepochádzali z trestnej činnosti. „A to buď z vydierania istej skupiny podnikateľov a podvodov s DPH, ako to tvrdí náš zdroj, alebo ide o úplatky od Františka B., čo sa píše v uznesení o vznesení obvinenia. Je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby zistili, z akej trestnej činnosti pochádzali finančné prostriedky, za ktoré si Milan L. kúpil nehnuteľnosť na Floride,“ dodala europoslankyňa.

Bývalý šéf polície Milan L. bol obvinený začiatkom decembra v rámci policajnej akcie Judáš. Podľa medializovaných informácií totiž prijal na úplatkoch okolo pol milióna eur. Pre obvinenia z korupcie ho Špecializovaný trestný súd (ŠTS) 6. decembra vzal do väzby. Momentálne sa však nachádza vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde podstúpil operáciu.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA