Sociálne siete

DOMOV

Exriaditeľ TV Markíza Pavol R. strávil noc v policajnej cele

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 21:39

291

large BP  abcdddd
ZDROJ: Na snímke obžalovaný bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavlol R./SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

16. december 2020 08:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Exriaditeľ TV Markíza Pavol R. strávil noc v policajnej cele. Ako ďalej informuje portál televízie Markíza tvnoviny.sk, ešte v utorok 15. decembra ho zadržali po tom, čo sa nedostavil na súd. „Za mrežami mal skončiť v súvislosti s konaním vo veci falšovania televíznych zmeniek,” uvádza portál s tým, že o jeho väzbe by mal dnes dopoludnia rozhodnúť Najvyšší súd SR.

„Potvrdzujem, že na základe procesných úkonov odvolacieho súdu bol včera v poobedňajších hodinách zatknutý Pavol R. Ďalší postup bude známy v priebehu dnešného dňa,” uviedol pre portál jeho obhajca Marek Para.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta navrhoval vzatie do väzby bývalého riaditeľa Markízy Pavla R. už pred verejným zasadnutím Najvyššieho súd SR (NS SR) z 15. decembra v kauze zmenky.

13:24 Najvyšší súd vzal Pavla R. do väzby
Najvyšší súd SR (NS SR) vzal bývalého riaditeľa TV Markíza a exministra hospodárstva Pavla R. do väzby. Ako pre médiá uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, dôvodom je obava z úteku obžalovaného. Šanta tiež dodal, že súd u Pavla R. konštatoval porušenie pravidiel náhrady väzby formou monitorovacieho zariadenia, a to údajne v „desiatkach prípadov“.

Pavol R. sa v utorok 15. decembra nedostavil na verejné zasadnutie, na ktorom mal NS SR rozhodovať o odvolaniach v kauze miliónových zmeniek. Súdu totiž poslal ospravedlnenie s tým, že ho deň predtým pri behu neznámy páchateľ polial kyselinou. Polícia vo veci začala trestné konanie, prokurátor Šanta ako aj právni zástupcovia spoločnosti Markíza Slovakia však jeho neschopnosť účasti na zasadnutí spochybnili. Súd nakoniec verejné zasadnutie odročil na 12. a 13. januára.

Bývalého riaditeľa Markízy spolu s podnikateľom Marianom K. Špecializovaný trestný súd vo februári tohto roku uznal za vinných z falšovania zmeniek, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní domáhal Marian K. Obom zároveň uložil tresty 19 rokov väzenia.

Viac na:

https://www.globalnews.sk/domov/santa-navrhoval-vazbu-pre-pavla-r-uz-pred-utornajsim-verejnym-zasadnutim

https://www.tvnoviny.sk/domace/2015718_pavla-ruska-zadrzali-noc-stravil-v-policajnej-cele

Správa bola aktualizovaná

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA