Sociálne siete

DOMOV

Migrácia e-mailových schránok škôl: Rezort prosí školy o trpezlivosť

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 21:41

230

large pocitac fddbf
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Christin Hume

REKLAMA

15. december 2020 19:42 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dáva do pozornosti školám, že v týchto dňoch prebieha migrácia ich e-mailových schránok do Microsoft Office 365 A1. V dôsledku toho sú školám postupne vypínané e-mailové služby.

Podľa informácie od spoločnosti Slovak Telekom, a. s. by mala byť migrácia ukončená do stredy 16. decembra 2020. Následne bude zmenené nastavenie smerovania pošty na nové schránky. V tento deň budú školám rozposielané heslá do nových schránok, ktoré budú môcť od tohto dátumu používať. Chceli by sme upozorniť, že niektorým školám budú ešte postupne nabiehať staré e-maily z pôvodnej schránky. Celý pôvodný obsah by mal byť prístupný najneskôr do piatka 18. decembra 2020. V prípade akýchkoľvek problémov s prihlásením sa do novej schránky sa školy môžu obrátiť na podporné pracovisko spoločnosti Slovak Telekom, a. s. na emailovú adresu: appstore@telekom.sk.

Migrácia e-mailových schránok škôl je nevyhnutná, keďže rezort školstva v zmysle požiadavky Úradu pre verejné obstarávanie realizuje kroky smerujúce k definitívnemu ukončeniu zmluvy so spoločnosťou Slovak Telekom, a. s. na služby projektu Infovek 2. Táto zmluva zahŕňa predovšetkým poskytovanie dátových služieb pre školy. Podľa informácie od spoločnosti Slovak Telekom, a. s. budú ukončením zmluvy na projekt Infovek 2 taktiež ukončené webové a e-mailové služby pre školy. Tieto služby neboli súčasťou zmluvy o poskytnutí dátových služieb medzi ministerstvom a spoločnosťou Slovak Telekom, a. s. a nie je teda možné ich z končiacej zmluvy vyčleniť a objednať na ďalšie obdobie. Spoločnosť Slovak Telekom, a. s. poskytuje aktuálne e-mailové služby pre približne 1 600 škôl v Slovenskej republike. V zmysle rozhodnutia tejto spoločnosti budú služby ukončené k 31. decembru 2020.

V danej situácii, ktorú nezapríčinilo ministerstvo školstva, sa rezort obracia na všetky školy s prosbou o trpezlivosť. Prihlasovacie údaje do novej schránky budú prioritne zaslané na adresy škôl, ktoré sa prihlásili v danom termíne do migrácie. Následne budú manuálne dohľadávané kontakty na ostatné školy, ktorým z nejakého dôvodu prihlasovacie údaje neboli doručené, školy budú kontaktované telefonicky.

V prípade, že ani po 17. decembri 2020 nebude e-mailová schránka niektorých škôl funkčná, je potrebné sa telefonicky obrátiť na Helpdesk spoločnosti Slovak Telekom, a. s. na číslo 0800 123 369 alebo e-mailom na edu@telekom.sk. V prípade ďalších otázok alebo nejasností kontaktujte Centrum podpory používateľov Dátového centra rezortu školstva na telefónnom čísle 0800 138 033 alebo emailom na helpdesk@iedu.sk.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA