Sociálne siete

DOMOV

Firmy, ktorým klesli tržby o 40% a viac, budú môcť žiadať o príspevok

Zverejnené:

Upravené: 13. decembra 2021 o 16:07

943

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Prevádzky, ktoré boli koncom novembra zatvorené pre pandemické opatrenia, budú môcť za december požiadať v prípade poklesu tržieb o viac ako 40 percent o štátnu pomoc. Informovali o tom premiér Eduard Heger a minister práce Milan Krajniak na tlačovej konferencii.

Krajniak spresnil, že prevádzky musia splniť podmienku poklesu tržieb o 40 a viac percent, aby mohli získať podporu. Nárok na štátnu podporu budú mať prevádzky, ktoré boli k 1. decembru zatvorené z dôvodu sprísnenia protipandemických opatrení a zamestnávajú do 50 zamestnancov.

PRIESKUM: Najviac ľudí verí prezidentke Čaputovej

„Sú tu stále prevádzky, ktoré sú postihnuté lockdownom a my na nich myslíme,“ povedal Heger. „Za december pre nich otvárame schému 3B, takzvanú Prvá pomoc plus,“ dodal premiér.

S poklesom obratu od 40 do 60 % dostane firma či živnostník 450 eur na jedného zamestnanca, prevádzky s poklesom obratu od 60 do 80 % budú mať nárok na 630 eur na každého zamestnanca a v prípade poklesu obratu nad 80 % dostane zamestnávateľ 810 eur na zamestnanca.

Podľa Krajniaka malé podniky potrebujú podporu najviac, pretože väčšie firmy si dokážu upraviť dochádzku zamestnancov tak, aby mohli čerpať štátnu pomoc podľa schémy 3A. „Takže ak majú reštaurácie okienkový predaj, tak pokles tržieb je stanovený takým spôsobom, že by to nemalo brániť súčasne čerpať pomoc,“ dodal minister práce.

COVID-19: V nedeľu pribudlo 2370 pozitívnych prípadov nákazy

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA