Sociálne siete

DOMOV

Haščáka budú stíhať na slobode, dnes ho prepustili z väzby

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 9:54

49

large hascak ffc
ZDROJ: Jaroslav Haščák, SITA/Branislav Bibel

7. január 2021 04:32 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. prepustil Najvyšší súd SR z väzby. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

„Senát 4T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností obvinených Jaroslava H. a Dany A., zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra 2020 a prepustil oboch obvinených z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná,“ povedala.

Advokát Jaroslava H., Martin Škubla, v tejto súvislosti pripomenul, že obhajoba od začiatku namietala, že väzobné stíhanie finančníka je nezákonné a neopodstatnené. „Viac to v tejto chvíli komentovať nebudeme, keďže nepoznáme odôvodnenie rozhodnutia najvyššieho súdu,“ doplnil v stanovisku pre médiá.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala začiatkom decembra finančníka Jaroslava H. do väzby. Dôvodom bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Finančník, ktorého polícia obvinila z trestných činov korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s nahrávkami kauzy Gorila, podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Správu sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA