Sociálne siete

DOMOV

Hoteliéri aj podnikatelia v gastro sektore budú môcť opäť žiadať o dotácie

Zverejnené:

Upravené: 21. novembra 2021 o 17:45

494

Zdroj: Facebook /Andrej Doležal

REKLAMA

Zdroj: GLOBALNEWS

Rezort dopravy chce v decembri otvárať výzvu, v ktorej podnikatelia z oblasti cestovného ruchu budú môcť podávať žiadosti o pomoc za september, november a december tohto roka. Informoval o tom minister dopravy a výstavby Andrej Doležal vo svojom videu na sociálnej sieti.

„Už sme viackrát avizovali, že chceme pokračovať v pomoci, ktorá je vyplácaná gastro, resp. hotelom, teda segmentu cestovného ruchu,“ spomenul Doležal.

„Samozrejme, s príchodom 3. vlny sme uvažovali nad tým, ako pomôcť pri 3. vlne. V dohľadnej dobe, keď skončí mesiac november, otvoríme výzvou mesiace september, október, november,“ informoval minister, že za tieto mesiace bude možné opäť žiadať o pomoc, a to s rovnakými pravidlami ako doteraz.

Odsúdený expolicajt z kauzy Božie mlyny vlastnil majetok za vyše 1,2 milióna eur

Na tri jesenné mesiace sú podľa ministrových slov vyčlenené na pomoc cestovnému ruchu dokopy zhruba 26 miliónov eur. Maximálna pomoc je vo výške 200.000 eur.

„Čo sa týka celkového balíka, koľko nám ešte zostáva z toho transferu Ministerstva financií (MF) SR na pomoc cestovnému ruchu – dostali sme rádovo 257 miliónov eur na veľkú aj malú pomoc. Teraz tam ostáva ešte necelých 100 miliónov eur,“ vyčíslil.

Hlas vyzýva prezidentku k „okrúhlemu stolu“

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA