Sociálne siete

DOMOV

Odsúdený expolicajt z kauzy Božie mlyny vlastnil majetok za vyše 1,2 milióna eur

Zverejnené:

Upravené: 19. novembra 2021 o 8:55

221

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Zdroj: Globalnews, Aktuality.sk

Expolicajt Norbert Paksi bol na výplatnej listine organizovaných zločineckých skupín, bral úplatky a vynášal informácie o odpočúvaní. Celkovo za osem rokov získal dnes už odsúdený, podľa zistení orgánov činných v trestnom konaní minimálne 380-tisíc eur, ako informoval portál Aktuality.sk.

Paksiho odsúdili v máji tohto roka na odňatie slobody vo výmere piatich rokov. Bývalí zástupca riaditeľa úradu zvláštnych policajných činností je jedným z hlavných obžalovaných v kauze Božie mlyny. Mal prístup ku odposluchom a ku záznamom sledovaných osôb.

Súd rozhodol, že expolicajtovi má byť odobraný celý jeho majetok. Konkurznému správcovi sa podarilo spísať majetok v hodnote viac ako 1,2 milióna eur.  Správca zaradil do konkurzu aj zariadenie domov a pozemkov.

Hlas vyzýva prezidentku k „okrúhlemu stolu“

Paksiho majetok však po speňažení neprepadne celý štátu – do úvahy treba totiž vziať aj bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, keďže trest sa vzťahuje iba na odsúdeného Norberta Paksiho.

Vyhlásením konkurzu na Paksiho majetok bezpodielové spoluvlastníctvo manželov automaticky zaniká. Aby však správca mohol vypočítať, o akú časť majetku Paksi príde, musia sa manželia najskôr vysporiadať.

Potom bude jasné, ktorí z manželov nadobudne aký podiel, a aká časť zo zatiaľ vyčísleného majetku v hodnote 1,2 milióna eur by mala prepadnúť v prospech štátu.

Slovenská banka dostala pokutu 1,5 milióna eur

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA