Sociálne siete

DOMOV

Iniciatíva ministerstva oslovila takmer 500 škôl. Tie sa zapoja do projektu Spolu múdrejší

Projekt spustil rezort v polovici marca.

Zverejnené:

Upravené: 30. marca 2021 o 14:09

214

ziaci trieda
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Taylor Wilcox

REKLAMA

BRATISLAVA – Do projektu Spolu múdrejší sa prihlásilo takmer 500 škôl z celého Slovenska. Informuje o tom ministerstvo školstva na svojej stránke. „Najvýraznejšie zastúpenie majú školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Iniciatívu pomôcť žiakom, ktorí zaostávajú alebo potrebujú preopakovať učivo, spustilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v polovici marca,“ píše sa ďalej na stránke rezortu.

A komu je projekt Spolu múdrejší určený?  Vznikol  na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v poobedňajších hodinách v stanovenom rozsahu.

Do programu sa podľa ministerstva počas dvoch týždňov prihlásilo 474 škôl z celého Slovenska, pričom najväčší záujem o účasť na projekte je v Košickom kraji (108 škôl) a v Prešovskom kraji (97 škôl). Naopak najmenej škôl sa zapojí z Trnavského kraja (22 škôl) a z Bratislavského kraja (26 škôl). Najvýraznejšie zastúpenie, najmenej 70 percent, majú školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo žiakov, ktorých rodiny žijú v hmotnej núdzi.

„Do doučovania sa mesačne zapojí približne 3000 bývalých, kmeňových či budúcich učiteľov. Počas doby trvania projektu si školy naplánovali vytvoriť 9062 skupín. Každá skupina má 3 – 5 žiakov. Počet doučovaných žiakov naplánovaný na celé trvanie projektu je 38 463,“ vysvetľuje ďalej rezort.

Ministerstvo ďalej uvádza, že na jedného vyučujúceho, podľa podmienok výzvy, je určených minimálne 12 žiakohodín týždenne, ktoré by mal doučovať.  Všetci doučujúci plánujú mesačne doučovať minimálne 144 000 žiakohodín. Za celé obdobie trvania projektu to bude najmenej 435 000 žiakohodín.

Celkové vyhodnotenie výzvy rezort školstva zverejní najneskôr do konca veľkonočných prázdnin. Na tento projekt bude následne nadväzovať projekt Letné školy 2021, ministerstvo k tomuto projektu zverejní samostatnú výzvu.

Zdroj: minedu.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA