Sociálne siete

DOMOV

Koniec nepovolenej stavby pod Mostom SNP

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 16:39

174

large ufo ba vallo FB aaca
ZDROJ: FB/Matúš Vallo má rád Bratislavu

REKLAMA

22. november 2020 10:05 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Investor začal tento týždeň s odstraňovaním nepovolenej stavby pod Mostom SNP v Bratislave, mesto vyhlási novú architektonickú súťaž. O začatí odstraňovania nepovolenej stavby pod Mostom SNP informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti. “V stredu (18. novembra) začal nájomca priestorov reštaurácie UFO na pylóne Mosta SNP so samotným odstraňovaním nepovolenej stavby vstupného objektu. Nové architektonické riešenie nástupu do priestorov na vrchu mostného pylónu bude hlavné mesto hľadať architektonickou súťažou návrhov, ktorú pripravuje Metropolitný inštitút Bratislavy,” uviedol Vallo a dodal, že vzhľadom na to, že Most SNP je národnou kultúrnou pamiatkou, pri príprave súťažných podkladov spolupracuje mesto s Krajským pamiatkovým úradom.

Podľa primátora drevený skelet, ktorý mohli ľudia vidieť na petržalskej strane pod Ufom, v tejto podobe na toto miesto jednoznačne nepatrí. “Vzhľadom na to, že Most SNP je národnou kultúrnou pamiatkou, pri príprave súťažných podkladov spolupracuje s orgánom štátnej pamiatkovej ochrany (KPÚ Bratislava). Aj na môj vkus to trvalo príliš dlho. Verím, že výsledok bude o to lepší,” informoval Vallo ďalej na FB.

Na mieste vstupu do reštaurácie UFO na petržalskej strane Mosta SNP vznikla v roku 2018 drevená stavba, ktorej umiestnenie sa stretlo s výrazným odporom verejnosti. Spoločnosť Zemegula, ktorá prevádzkuje reštauráciu a vyhliadku na vrchole mosta, mala priestor pôvodne iba zrekonštruovať, namiesto toho však začala s výstavbou nového objektu. Spoločnosť mala povolenie len na rekonštrukciu schodiska a plošiny, navyše nový objekt nerešpektoval podmienky zadané hlavnou architektkou Bratislavy ani skutočnosť, že Most SNP bol vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA