Sociálne siete

DOMOV

Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 15:49

121

large krajci sita dafea
ZDROJ: Minister zdravotníctva Marek Krajčí prichádza na rokovanie 54. schôdze vlády SR. SITA/Alexandra Čunderlíková

REKLAMA

25. november 2020 09:45 SITA, redakcia

BRATISLAVA 25. novembra (SITA) – Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie, podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) to treba zobrať vážne do úvahy. Povedal to pred rokovaním vlády s tým, že ho vyjadrenie konzília neprekvapilo. Rokovať by o tom mal popoludní Ústredný krízový štáb. „Potrebujeme vychytávať infikovaných akýmkoľvek spôsobom, treba nájsť najefektívnejší spôsob,“ podotkol minister.

Okrem toho uviedol, že trasovanie kontaktov osôb pozitívne testovaných na COVID-19 funguje dobre. Ako povedal, hlavný hygienik Ján Mikas ho ubezpečuje, že regionálne úrady verejného zdravotníctva stíhajú dohľadávať kontakty. Pomáha im pri tom aj 240 príslušníkov Ozbrojených síl SR. „Pokiaľ by bol problém s trasovaním, okamžite vieme nasadiť funkcionalitu call centra zriadeného ministerstvom, aby trasovanie bolo zlepšené,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti celoplošnému testovaniu, ale nebude ho vetovať. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol šéf liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík. „My budeme proti na vláde aj na krízovom štábe, ale nebudeme celoplošné testovanie vetovať,“ uviedol.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA