Sociálne siete

DOMOV

Košický kraj opätovne odkúpi Turzovské kúpele za 346-tisíc eur

Po rekonštrukcii by objekty mali slúžiť na kúpeľné a ubytovacie účely, v areáli by sa malo nachádzať aj stravovacie zariadenie.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 2:09

189

turzovske kupele
Košický kraj odkúpi Turzovské kúpele. Zdroj: Facebook/Košický kraj - plný inšpirácie

REKLAMA

SITA

KOŠICE – Košický samosprávny kraj (KSK) opätovne odkúpi Turzovské kúpele za 346-tisíc eur a plánuje aj ich komplexnú obnovou. Krajskí poslanci o tom rozhodli na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva KSK. Po rekonštrukcii by objekty mali slúžiť na kúpeľné a ubytovacie účely, v areáli by sa malo nachádzať aj stravovacie zariadenie.

Objekt patril v rokoch 2002 až 2011 do majetku kraja, župa ho využívala ako školu v prírode. V roku 2007 zariadenie vyradili zo siete škôl a školských zariadení, v roku 2011 ho bývalé vedenie kraja predalo súkromnému vlastníkovi. Odvtedy kúpele chátrajú a kedysi obľúbená destinácia je dnes nevyužívaná. Súčasný majiteľ požadoval na začiatku rokovania sumu 750-tisíc eur. Predložil viacero znaleckých posudkov, pričom najnižší z nich bol v hodnote 420-tisíc eur. Košický samosprávny kraj si dal vypracovať vlastný znalecký posudok, ktorý ohodnotil nehnuteľnosť na 346-tisíc eur.

„Gelnica patrí medzi najmenej rozvinuté okresy, je to jedna z hladových dolín nášho kraja. Od projektu rekonštrukcie Turzovských kúpeľov si sľubujeme obnovu cestovného ruchu v tejto lokalite a vytvorenie nových pracovných miest. Táto investícia by zároveň pomohla znížiť regionálne rozdiely, a práve to je podľa zákona jedna z kompetencií samosprávneho kraja,“ uviedol ešte skôr predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

turzovske kupele II

Košický kraj odkúpi Turzovské kúpele. Zdroj: Facebook/Košický kraj – plný inšpirácie

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA