Sociálne siete

DOMOV

Poslanecký klub Smer-SD v parlamente nepodporí predĺženie núdzového stavu

Richard Takáč (Smer-SD) v dnešnej relácii RTVS Sobotné dialógy povedal, že vláda nevie prevziať zodpovednosť. Michal Šipoš (OĽaNO) zas uviedol, že je nemysliteľné, aby nebol núdzový stav predĺžený.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 2:09

128

takac
Na archívnej snímke Richard Takáč, foto: SITA/Jana Birošová

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Poslanci za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) nepodporia predĺženie núdzového stavu v parlamente. V dnešnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal Richard Takáč (Smer-SD). Podľa neho je otázne, či sa vôbec nájde dostatok poslancov potrebných na jeho predĺženie. Ako príklad uviedol Patricka Linharta (Sme rodina), ktorý už avizoval, že predĺženie núdzového stavu nepodporí. Tiež spomenul poslancov strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš uviedol, že je nemysliteľné, aby nebol núdzový stav predĺžený, pretože zomiera množstvo ľudí. Nepozná rodinu, v ktorej by niekto nezomrel, či už blízky alebo vzdialený.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) by mal skončiť vo funkcii. Povedal to ďalej v relácii opozičný poslanec Takáč. Kritizoval, že pred Vianocami nedokázal presadiť tvrdšie opatrenia. Podľa Takáča musí prísť na jeho miesto niekto, kto dokáže také kroky na vláde presadiť. Naopak, Krajčí má dôveru šéfa poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michala Šipoša. Tvrdí, že Krajčí vždy presadzoval tie najtvrdšie opatrenia, či už na pandemickej komisii alebo na vláde, ale treba si uvedomiť, že on nie je jediný, kto rozhoduje. Koalíciu tvoria štyria partneri.

Šipoš: Nákup vakcíny Sputnik V je na ministrovi zdravotníctva

Vakcínou Spunik V očkuje už 25 krajín, medzi nimi aj susedné Maďarsko. V dnešnej relácii to povedal Michal Šipoš. Očakáva, že v najbližších dňoch sa k nákupu ruskej vakcíny vyjadrí aj minister zdravotníctva. Šipoš je za to, aby sa kúpila každá vakcína, ktorá vie pomôcť ľuďom a ochrániť ich zdravie. Je však na ministrovi zdravotníctva, či ruskú vakcínu kúpi, je to jeho kompetencia a právomoc.

IMG

Na archívnej snímke Michal Šipoš, foto: SITA/Branislav Bibel

Podľa Šipoša je diskusia na mieste. Nemyslí si, že by sa o tak závažnej veci malo rozhodovať za zatvorenými dverami. Doplnil, že Krajčí denno denne komunikuje s odborníkmi z iných krajín, ako je na tom ruská vakcína, aby neboli ohrozené životy ľudí. „Argumenty, ktoré počúvam, hovoria jasne v prospech vakcíny,“ podotkol.

Tvrdí, že koaličný partner má právo povedať svoj názor, ale treba robiť všetko preto, aby „sme dali politiku nabok“.

Richard Takáč  uviedol, že ľudia nepotrebujú počúvať, ako sa koalícia naťahuje. „Jedna vec je vyhrať voľby a druhá riadiť štát,“ povedal s tým, že vláda to nerobí a nevie prevziať zodpovednosť. Ak by vedela, podľa neho by ruskú vakcínu nakúpila. Zopakoval, že strana Smer-SD presadzuje dobrovoľné očkovanie, každý by sa mal rozhodnúť sám.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA