Sociálne siete

DOMOV

Bývalý riaditeľ SIS údajne vedel o vyšetrovaní svojej osoby políciou

Podľa informácií denníka SME si príslušníci SIS fotili policajta z NAKA, ktorý sledoval ich šéfa ešte deň pred zadržaním.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 20. marca 2021 o 10:34

78

Vladimír Pčolinský. Foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír P. vedel, že po ňom ide polícia a zisťoval si informácie o policajtoch, ktorý sa zaoberali jeho prípadom. Informáciu priniesol denník SME, podľa ktorého sa dozorujúci prokurátor Peter Kysel pozastavoval nad zvláštnymi praktikami informačnej služby. Tá mala napríklad deň pred zatknutím svojho šéfa fotografovať policajta Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý Vladimíra P. sledoval.

Keď bol policajt NAKA v blízkosti bytu Valdimíra P. na bratislavskej Kolibe, neznámy človek sa ho začal vypytovať na totožnosť, pričom sám sa preukázal preukazom príslušníka polície. Na druhý deň ten istý policajt NAKA strážil ex-riaditeľa SIS po tom, ako ho zadržali. Šéf SIS mu údajne pripomenul scénu z predchádzajúceho dňa. Spoznal aj mikinu na policajtovi, keďže rovnakú mal oblečenú aj deň predtým pri sledovaní.

„Následne obvinený príslušníkovi NAKA uviedol jeho služobnú aktivitu z 10. marca, že okolo neho bolo 23 príslušníkov SIS, pričom ďalej mu uvádzal podrobnosti z jeho pôsobenia v Policajnom zbore a naznačoval, že videl jeho fotografiu z predchádzajúceho dňa,“ pozastavila sa podľa denníka SME prokuratúra. O tom, že bývalý riaditeľ SIS o aktivitách polície vedel má svedčiť aj fakt, že vo februári podával trestné oznámenie namierené proti tomu, že príslušníci SIS vypovedajú na polícii bez toho, aby boli zbavení mlčanlivosti.

Vladimír P. je obvinený z toho, že zobral úplatok od konkurzného právnika Zoroslava K. Svedčí proti nemu bývalý námestník SIS Boris B., ktorý je sám obvinený z vydierania a tiež z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Proti bývalému šéfovi SIS svedčí aj ex-riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít M., ktorý je ako kajúcnik stíhaný na slobode.

Zdroj: domov.sme.sk

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA