Sociálne siete

DOMOV

Majského vzal pražský súd do predbežnej väzby

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 22:13

183

Snímka obrazovky    o

REKLAMA

6. august 2020 15:00 SITA, Jan Volek

BRATISLAVA/PRAHA 6. augusta (SITA) – Mestský súd v Prahe dnes vzal Jozefa Majského, odsúdeného v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest, do predbežnej väzby. Vyhovel tak návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa pražského súdu Markéta Puci. Ako dodala, proti tomuto rozhodnutiu Majský podal sťažnosť. Tá však nemá odkladný účinok, a tak Majský skončil vo väzbe na Pankráci. O jeho sťažnosti bude rozhodovať Vrchný súd v Prahe.

„V tejto chvíli má Mestské štátne zastupiteľstvo 60 dní na to, aby uskutočnilo takzvané predbežné vyšetrovanie a dovtedy by mal štátny zástupca podať návrh buď na vydanie do členského štátu Európskej únie, to znamená na Slovensko, alebo nevydanie,“ uviedla Puci.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pojednávaní v stredu 29. júla zamietol odvolanie Jozefa Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Odsúdeného Jozefa Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA