Sociálne siete

DOMOV

Malé skupiny žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia bez testu s negatívnym výsledkom

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 23:38

237

large ziaci eca
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Taylor Wilcox

REKLAMA

11. december 2020 10:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Malé skupiny žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia nemusia od dnes ukázať negatívny výsledok na ochorenie COVID-19. Uviedol to Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) vo svojej vyhláške vo vestníku vlády SR zverejnenom na stránke Ministerstva vnútra SR. Žiaci základných a stredných škôl zo sociálne znevýhodneného prostredia sa tak budú môcť opäť zúčastniť na prezenčnom vyučovaní v malých skupinách vytvorených z najviac piatich žiakov a jedného učiteľa. Ten sa tiež nemusí preukázať negatívnym testom.

Medzi osobami, ktoré majú výnimku z povinnosti, sú aj žiaci a zamestnanci základných škôl so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, stredných špeciálnych škôl, odborných učilíšť a praktických škôl.

Ostatní žiaci piateho až deviateho ročníka základných škôl a stredných škôl a ich vyučujúci majú od 11. do 22. decembra naďalej povinnosť preukázať sa pred vstupom do vnútorných aj vonkajších priestorov školy negatívnym výsledkom antigénového či RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Výsledok by nemal byť starší ako 14 dní.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA