Sociálne siete

DOMOV

Matovič má pozitívny test na koronavírus, viacerí predstavitelia vlády sú v karanténe

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 22:08

205

large matovic bdbd
ZDROJ: Premiér Igor Matovič, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

18. december 2020 12:59 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) potvrdil, že bol pozitívne testovaný na COVID-19. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti. Ľudí opätovne vyzval, aby boli opatrní.

„Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva – na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné,“ napísal.

Pozitívny test na koronavírus má aj vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Nie dobrá správa zastihla aj mňa. Dnešný test na COVID-19 som mala pozitívny. Vianoce sme si všetci plánovali inak, ja som chcela do našej rodinnej bubliny po otestovaní zobrať aj mamu, ktorá žije sama. Nevyšlo nám to. Budem celé sviatky v izolácii, srdcom so svojimi blízkymi,“ priblížila Remišová. Ľudí vyzvala, aby dodržiavali opatrenia. „Nič nie je vzácnejšie ako blízki ľudia, dobrí priatelia a nádej, že to spoločne zvládneme,“ dodala ministerka.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) mal pozitívny PCR test na koronavírus. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Tak práve som sa dozvedel, že dnešný PCR test preukázal moju pozitivitu. Od rána som sa necítil dobre, mám vysokú teplotu, bolesť hlavy a celého tela. Čuch aj chuť zatiaľ mám. Teraz treba zabojovať. Predstavoval som si krajšie Vianoce, ale treba zostať zodpovedný. Dávajte si, prosím, na seba pozor, ostaňte doma, keď môžete, a buďte zdraví,“ vyzval šéf rezortu obrany.

Správu sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA