Sociálne siete

DOMOV

Mazák: Sudca Kliment a prokurátor Repa by neboli schopní toho, čo im vyčíta Fico

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 12:42

2

ZDROJ: Na archívnej snímke predseda Súdnej rady Ján Mazák/SITA/Branislav Bibel

27. január 2021 11:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Sudca Najvyššieho súdu SR (NS SR) Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa by neboli schopní toho, čo im vyčíta Robert Fico (Smer-SD). Pre agentúru SITA to uviedol predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Ako dodal, nechce obraňovať ústavné postavenie sudcu Klimenta, pretože s ním má priateľské vzťahy a nemôže sa tak zdať ako nestranný. Mazákove stanovisko poskytla hovorkyňa kancelárie súdnej rady Veronika Müller. Fico na tohtotýždňovej tlačovej besede vyhlásil, že bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. bol politicky zlikvidovaný. Rozhodujúcu úlohu pri väzbe, zadržaní a obvinení Dušana K. zohrali podľa neho práve sudca Kliment a prokurátor Repa.

„Poslanec Robert Fico používa pri hodnotení prokurátorov a sudcov jednu ozaj známu zásadu. Podľa seba súdim teba,“ doplnil Mazák. Sudca Kliment v reakcii pre Denník N okrem iného napísal, že je vizitkou Slovenska, že sudca NS SR musí brániť svoju profesionálnu česť voči takýmto útokom a sudcovia, prokurátori a policajti podozriví z korupcie sú pomaly vnímaní a prezentovaní ako obete justičnej mafie, svojvôle a politické obete. „Rovnako je vizitkou tohto štátu, že tieto opakované útoky sú dlhodobo tolerované zo strany ministerky spravodlivosti, predsedu NS a súdnej rady,“ dodal.

Mazák podľa vlastných slov však „útoky“ na sudcov zo strany poslancov Národnej rady SR toleruje. „Chápem totiž niektorých ustráchaných a vydesených politikov, bojujúcich o svoju holú existenciu a prežitie vo verejnom priestore. Aj nekonkrétnymi útokmi proti nestranným, nezávislým a profesionálne zdatným sudcom, s vysokým citom pre spravodlivosť. Takí sú pre nich najnebezpečnejší,“ uzavrel.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA