Sociálne siete

DOMOV

Ministerka vylúčila napadnutie bývalého policajného prezidenta. Sú to podľa nej konšpirácie

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 23:04

222

large kolikova fefbbc
ZDROJ: Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, SITA/Úrad vlády SR

REKLAMA

11. december 2020 19:49 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie bývalého policajného prezidenta Milana L., ktorého hospitalizovali a operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku. Ministerka podotkla, že zachytila rôzne konšpirácie a dezinformácie o zraneniach Milana L., ktorého zadržala polícia vrámci akcie Judáš. Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Šéfka rezortu spravodlivosti zároveň uviedla, že o celej situácii ju ihneď informoval Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). „Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. V každom prípade iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené,“ dodala.

Ministerka ďalej uviedla, že o svojom zdravotnom stave môže informovať len samotný Milan L. alebo jeho advokát. „To, čo ale môžem povedať, je, že nemám vedomosť, že by pán Milan L. utrpel iné zranenia ako tie, ktoré sú skôr dôsledkom vlastnej neopatrnej činnosti a ktoré sú menej závažné a súčasne, ktoré iniciatívne a preventívne vyšetril personál v príslušnom ústave a následne sa im aj venoval personál v príslušnej nemocnici,“ uzavrela Kolíková.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA