Sociálne siete

COVID19

Na očkovanie sa už môžu prihlásiť aj občania starší ako 50 rokov

Astra Zeneca bude po novom určená pre ľudí od 50 do 60 rokov a vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna pre starších ako 60 rokov.

Zverejnené:

Upravené: 29. marca 2021 o 9:27

128

BSK: Veľkokapacitné očkovacie centrum
Ilustračná snímka, foto: SITA/Jana Birošová

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa už môžu prihlásiť aj občania starší ako 50 rokov. Ministerstvo zdravotníctva od nedele na stránke korona.gov.sk otvára ďalšiu fázu vakcinačnej stratégie. Zároveň upravuje podávanie jednotlivých typov vakcín podľa veku záujemcov. Vakcína Astra Zeneca bude určená pre ľudí od 50 do 60 rokov a vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna pre starších ako 60 rokov.

Ako ďalej informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, do dnešného dňa bolo prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu zaočkovaných 622 685 ľudí. Z nich aj druhú dávku dostalo už 255 857 ľudí.

„Záujemcovia v “čakárni”, ktorým ešte nebol pridelený termín na očkovanie a zároveň sú starší ako 60 rokov, budú v čakárni automaticky preradení na voľné miesta v očkovacích centrách, v ktorých sa podávajú látky od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Zmena vakcinačných centier bude pre drvivú väčšinu záujemcov v rovnakom meste, aké si záujemcovia zadali pri pôvodnej registrácii,“ uviedla Eliášová.

Niektorým záujemcom o očkovanie môže už v priebehu dnešného dňa prísť pozvánka na voľné termíny v pondelok. Od zajtrajšieho rána budú záujemcom posielané pozvánky na voľné termíny od utorka. „Každý záujemca, ktorému nevyhovuje priradený dátum alebo miesto očkovania, si môže svoju rezerváciu v „čakárni“ kedykoľvek upraviť. Rovnakým spôsobom si budú môcť zmeniť zvolené vakcinačné centrá,“ konštatovala Eliášová.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA