Sociálne siete

DOMOV

Na Slovensku sa vyrábajú komponenty do munície v Španielsku

Produkcia začína v Snine, pokračuje v Dubnici a končí v španielskej Granade.

Zverejnené:

Upravené: 26. apríla 2021 o 21:33

200

nad grenada
Minister Jaroslav Naď na služobnej ceste v Grenade, zdroj: MO SR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Minister obrany Jaroslav Naď sa dnes v španielskej Granade zúčastnil na oficiálnom spustení spolupráce v oblasti obranného priemyslu. Slovenské zbrojárske podniky vyrábajú komponenty do munície, ktoré sú následne kompletizované práve v priestoroch španielskeho závodu Fábrica de Municiones de Granada (FMG). Informovalo o tom ministerstvo obrany v tlačovej správe na svojej stránke.

„Vo fabrike v Snine sa vyrába tzv. telo munície, ku ktorému v podniku ZVS Holding v Dubnici nad Váhom pridávame ďalšie dôležité komponenty a celý proces je finalizovaný práve v španielskej Granade. Vynikajúca spolupráca a skvelá správa pre slovenský obranný priemysel, ako aj ľudí, ktorým poskytuje živobytie,“  povedal minister Naď.

Všetky spoločnosti zapojené do tohto výrobného procesu patria do portfólia slovenskej spoločnosti MSM Group, pričom 50-percentným spoluvlastníkom spoločnosti ZVS Holding je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva obrany SR.

Šéf rezortu obrany pri tejto príležitosti zopakoval, že slovenský obranný priemysel má plnú podporu vedenia MO SR, čo potvrdil aj osobnou účasťou na spustení tejto spolupráce. „Verím, že takýchto úspechov v rozvoji našich podnikov a ich expanzie aj do zahraničia sa nám v budúcnosti podarí ešte viac. Prináša to nielen dobré meno našej krajine, ale najmä pracovné príležitosti pre ľudí žijúcich na Slovensku. Tento projekt, ktorý zamestnáva desiatky ľudí, je toho dôkazom,“ dodal.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA