Sociálne siete

DOMOV

Najvyšší súd rozhodne o treste pre Miroslava M., ktorý sa priznal k vražde Kuciaka

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 13:14

186

large marcek ffbedd
ZDROJ: Na archívnej snímke Miroslav M., SITA/AP Photo/Petr David Josek

REKLAMA

28. november 2020 12:38 SITA, redakcia

BRATISLAVA 28.novembra (SITA) – Najvyšší súd (NS) SR vytýčil na stredu 2. decembra verejné zasadnutie s Miroslavom M., ktorý sa priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. Na zasadnutí by mal odvolací súd konkrétne rozhodovať o treste pre obžalovaného. Špecializovaný trestný súd ho totiž v apríli tohto roku odsúdil pre viaceré trestné činy úkladnej vraždy a ďalšie skutky na 23 rokov väzenia. Prokurátor sa voči verdiktu odvolal, keďže pre Miroslava M. žiadal 25-ročný trest. Obžalovaný sa práva odvolať vzdal.

Bývalý vojak Miroslav M. sa ešte v januári tohto roku pred súdom priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú a v roku 2016 aj podnikateľa Petra Molnára. Z tohto dôvodu bol vyčlenený na samostatné konanie. Už predtým v kauze vraždy investigatívneho novinára uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom Zoltán Andruskó, ktorý s vyšetrovateľmi spolupracoval už od svojho zadržania v septembri 2018. Súd mu nakoniec odobril 15 ročný trest.

V hlavnom procese týkajúcom sa vraždy súd 3. septembra obžalovaného Mariana K. a Alenu Zs. oslobodil. Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie ich viny dostatok dôkazov. Za vinného uznal Tomáša Sz., ktorý je vinný aj z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Proti oslobodzujúcemu verdiktu podal odvolanie prokurátor, odvolal sa tiež odsúdený Tomáš Sz.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA