Sociálne siete

DOMOV

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o prepustení Kajetána K. z väzby

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán K. čelí obvineniam za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Zverejnené:

Upravené: 26. februára 2021 o 12:32

97

kicura
Obvinený bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetán K. (vpravo). Foto: SITA/Peter Rusko

SITA

BRATISLAVA – Najvyšší súd SR (NS SR) dnes zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 11. februára, ktorým ten rozhodol o prepustení obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) Kajetána K. na slobodu. Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietol a väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.

„Senát zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby, ktorú rozšíril aj na skutky, pre ktoré bolo Kajetánovi K. vznesené obvinenie v júli a auguste 2020,“ dodala Važanová.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu „Rezervy II“.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA