Sociálne siete

DOMOV

Nedeľa v Medenom hámri: Budete si môcť vyskúšať výrobu bronzových šperkov

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s UM, n.o. pripravuje 17.10. v Banskej Bystrici verejné podujatie s názvom NEDEĽA V MEDENOM HÁMRI.

Zverejnené:

Upravené: 12. októbra 2021 o 9:32

608

Foto: Martin Dubovský

REKLAMA

Pozvánka/Tlačová správa

BRATISLAVA – „Workshop výroby šperkov odlievaných z bronzu, komentovaná prehliadka i podvečerný koncert vás čakajú už túto nedeľu v Medenom hámri. Príďte si pozrieť unikátny historický areál, kde sa písali dejiny Banskej Bystrice,“ pozývajú organizátori podujatia.

Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s Centrom nezávislého vizuálneho umenia Rozkvet Gallery, Mestom Banská Bystrica a občianskym združením Severná Vás pozývajú verejnosť zažiť atmosféru Medeného hámra. V nedeľu 17.10.2021 sa totiž od 10:00 do 18:00 v exteriéri medzi hiartami a dielňami uskutoční podujatie Nedeľa v Medenom hámri.

Výroba šperkov

Návštevníci si budú môcť počas celého dňa vyskúšať výrobu bronzových šperkov od počiatočného návrhu kresby, cez pochopenie budovania hĺbky v negatíve až po výsledný objekt, ktorý si odnesú so sebou. Workshope je vhodný pre deti aj dospelých a zastrešuje ho UM, n.o.

Počas podujatia sa uskutoční aj komentovaná prehliadka po areáli hámra s architektkou Natáliou Galko Michalovou, ktorá predstaví, prečo je Medený hámor jednou z najcennejších technických pamiatok regiónu. Prehliadka sa začína o 14:00. Od 16:00 návštevníkov čaká koncert banskobystrickej gypsy jazzovej kapely Maringotka.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP podľa aktuálnych opatrení ÚVZ SR. Vstupné je dobrovoľné.

OZ ZA! Medený hámor

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA