Sociálne siete

DOMOV

Novinárku Tódovú má opäť niekto sledovať, polícia začala trestné stíhanie

Zverejnené:

Upravené: 21. januára 2021 o 22:54

58

large todova c
ZDROJ: Novinárka Monika Tódová, SITA/Alexandra Čunderlíková

REKLAMA

14. január 2021 09:51 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Novinárku Denníka N Moniku Tódovú má opäť niekto sledovať. Denník o tom píše na svojej internetovej stránke s tým, že novinárku sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave. Pred chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž. V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.

Podľa Denníka N sledovanie Moniky Tódovej či nahliadanie do jej zdravotnej dokumentácie, aby ju niekto diskreditoval, v stredu 13. januára nepriamo potvrdil predseda Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Robert Fico. Do redakcie denníka poslal komentár, v ktorom píše, že sa 21. decembra 2020 Tódová stretla spolu so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelou Záleskou a išli spoločne na PCR test. „21. decembra som bola naozaj na PCR teste. Nechcela som ohroziť svoju mamu na Vianoce. Zaplatila som si ho sama. Odkiaľ to vie? Tak už má aj moju zdravotnú dokumentáciu?“ pýta sa novinárka.

V tlačovej správe, ktorú poslal Ján Mažgut, vedúci tlačového oddelenia strany Smer-SD, Robert Fico dôrazne protestuje proti „mediálnej manipulácii, ktorú opäť predviedol Denník N“. Či je Monika Tódová sledovaná, Fico netuší. „Ak by prijal túto mediálnu optiku, tak by za každou svojou fotografiou uverejnenou v médiách musel vidieť tímy sledovateľov.

„Najpodstatnejšie a najzávažnejšie na odpovedi Denníka N je skutočnosť, že nepoprel ani jeden jediný z faktov o menovanej novinárke a sudkyni, ktoré Robert Fico uvádza vo svojom príspevku,“ píše v reakcii na článok Fico. Podľa predsedu strany Smer-SD je „zarážajúce“, že medzi novinárom a sudcom ŠTS, ktorý je aktívny v mnohých veciach, o ktorých novinár píše, je taký nadštandardný vzťah. „Podobné blízke vzťahy medzi politikom a podnikateľom, ktorý sa dostane do problémov s právom, automaticky vedú médiá typu Denníka N k hrubému obviňovaniu politika zo spolupáchateľstva,“ dodal Fico.

Auto, ktoré malo sledovať Tódovú, patrí rodine s väzbami na kamaráta exministra Kaliňáka

Auto, ktoré údajne sledovalo novinárku Moniku Tódovú z Denníka N, patrí rodine s väzbami na kamaráta exministra vnútra a člena predsedníctva strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Kaliňáka. Informáciu zverejnil Denník N. Auto podľa neho patrí podnikateľke Márii Macečkovej, ktorá má údajne väzby na Miroslava Sima, ktorý bol počas prvej vlády Roberta Fica (Smer-SD) v rokoch 2006 až 2010 vedúcim úradu ministerstva obrany. Sima má byť kamarátom Roberta Kaliňáka.

Majiteľka auta poprela, že by jej rodina, ktorá ho vo Vysokých Tatrách využívala, sledovala novinárku. Čierne SUV Kia Sorento s evidenčným číslom z okresu Bardejov parkovalo dva dni hneď pri chate, kde bývala Tódová. Vodič v ňom podľa denníka sedel aj osem hodín denne a chatu si fotografoval. Odišiel až na druhý deň, keď na neho majiteľ chaty poslal políciu.

Novinárka tvrdí, že vo Vysokých Tatrách ju sledovalo aj iné auto, ktoré ju neskôr sledovalo aj v Bratislave.

Trestné stíhanie

Polícia začala v súvislosti s medializovanými informáciami o sledovaní novinárky Moniky Tódovej z Denníka N trestné stíhanie pre nebezpečné prenasledovanie. Informovala o tom prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„V predmetnej veci sa v súčasnosti vykonávajú procesné úkony a analyzujú sa získané dáta využiteľné pre proces vyšetrovania za účelom objasnenia predmetného skutku. Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, viac informácií momentálne nie je možné zverejniť,” uviedla hovorkyňa.

Ako v tejto súvislosti uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, vyšetrovanie vo veci nariadil príslušný dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Poprad. „Krajská prokuratúra Prešov vo veci vykonáva aktívny dohľad,” dodala.

https://dennikn.sk/2223707/novinarku-moniku-todovu-opat-sleduju-fico-pise-o-jej-stretnuti/?ref=tit
https://dennikn.sk/2225584/kto-sledoval-moniku-todovu-auto-patri-rodine-s-vazbami-na-kalinakovho-kamarata/?ref=tit1

Článok sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA