Sociálne siete

DOMOV

Nový veľvyslanec SR v Nórsku a na Islande si prevzal poverovacie listiny

Zverejnené:

Upravené: 27. októbra 2021 o 17:34

153

Zdroj: prezident.sk

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok popoludní odovzdala poverovacie listiny novému veľvyslancovi SR v Nórskom kráľovstve a Islandskej republike so sídlom v Oslo Romanovi Bužekovi.

Prezidentka v príhovore pripomenula, že nový veľvyslanec odchádza do Nórska symbolicky počas 100. výročia naviazania diplomatických vzťahov medzi našimi štátmi. “Budete pôsobiť v krajine, ktorá je v mnohých ohľadoch inšpiráciou pre Slovensko – v kvalite a nezávislosti inštitúcií, v sile občianskej spoločnosti, v solidarite, v prístupe k menšinám, v odmietaní diskriminácie a stereotypov, či vo vzťahu k životnému prostrediu. Rovnaké charakteristiky platia aj pre Island, ktorý budete počas svojho vyslania takisto diplomaticky pokrývať.”

Početná skupina mladých Nórov a Islanďanov, ktorí sa po štúdiu na našich vysokých školách vracajú naspať domov, môže byť podľa prezidentky cennou a aktívnou devízou v našich vzájomných vzťahoch. “Spolieham sa tiež, že budete zveľaďovať a ďalej rozvíjať už existujúce výskumné či podnikateľské partnerstvá medzi našimi krajinami, či už v oblasti vedy alebo zelených technológií, a že i takto budete ďalej prehlbovať dialóg a spoluprácu medzi našimi krajinami.”

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA