Sociálne siete

DOMOV

NRSR: Poslanci presunuli rokovanie o súdnej mape a stavebných zákonoch

Zverejnené:

Upravené: 30. marca 2022 o 14:46

370

ilustračné foto, zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Presunula sa tiež opakovaná voľba člena Rady Slovenského pozemkového fondu.

Návrh súdnej mapy i stavebné zákony sa presúvajú na ďalšiu riadnu schôdzu Národnej rady, ktorá sa má začať 26. apríla. Rozhodli o tom v stredu poslanci NR SR na návrh koaličných klubov.

Schôdzu prerušili do 11.00 h, keď budú poslanci hlasovať o prerokovaných bodoch programu. Následne sa má začať mimoriadna schôdza k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca.

ZELENSKYJ: Strach z vás vždy robí komplicov

Detaily zmien, o ktorých sa ďalej rokuje, ani problematické časti reformy nechcel konkretizovať. Verí, že do budúceho mesiaca sa dohodnú, vôľa podľa jeho slov je. Na otázku o financiách z fondu obnovy reagoval tým, že podľa jeho informácií je ešte možné reformu presunúť na aprílovú schôdzu. Rokovať sa na nej totiž má aj o správnych súdoch.

Koalícia bola veľmi blízko k finálnej dohode o podobe súdnej mapy, no treba ešte dorokovať niektoré detaily súvisiace najmä so sídlami krajských súdov, uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Mrzí ju, že sa rokovanie odložilo na ďalšiu schôdzu, pretože reforma mohla byť prijatá už teraz.

Poslankyňa nekonkretizovala, kto požiadal o presunutie súdnej mapy. Dodala, že ďalšie rokovania o podobe súdnej mapy budú na ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej, ktorá podľa Zemanovej neúnavne rokuje. Myslí si, že okrem lídrov bude musieť Kolíková rokovať aj s jednotlivými poslancami.

AKTUALITA: NAKA zadržala v rámci akcie Pompeje zatiaľ 24 ľudí

Okrem návrhu o nových sídlach a obvodoch okresných súdoch plénum posunulo na aprílovo-májovú schôdzu aj vládne návrhy zákonov o územnom plánovaní, o výstavbe aj o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy. Ide o návrhy z dielne vicepremiéra Štefana Holého. Presunula sa tiež opakovaná voľba člena Rady Slovenského pozemkového fondu.

Po skončení 60. schôdze bude mimoriadne rokovanie k odvolávaniu Mikulca. Inicioval ju Smer. Podľa opozície minister nezvláda riadenie utečeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a zveril ho menším súkromným firmám.

Ceny pohonných látok prudko rastú, zdražovanie bude pokračovať

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA