Sociálne siete

DOMOV

Obvineným v kauze Jaroslava H. navrhujú väzbu

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 11:22

66

large vazenie bfceb
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Matthew Ansley

REKLAMA

3. december 2020 16:55 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Prokuratúra v kauze Jaroslava H. navrhuje väzbu pre dvoch obvinených. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal dnes na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) návrh na väzbu dvoch osôb stíhaných pre korupčnú trestnú činnosť a trestný čin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Doplnila, že u jednej osoby z dôvodu útekovej a kolúznej a u druhej z dôvodu kolúznej väzby.

Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd bude rozhodovať o vzatí do väzby dvojice obvinených v piatok 4. decembra od 8:00.

Polícia zadržala Jaroslava H. v utorok 1. decembra. Následne ho obvinili pre trestné činy korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenia podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila.

Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

Správu sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA