Sociálne siete

DOMOV

Rezort financií pošle ministerstvu obrany 43 miliónov eur za celoplošné testovanie

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 11:24

61

large koronavirus testovanie ccbefe
ZDROJ: Ilustračné foto, SITA/Milo Fabian

REKLAMA

3. december 2020 15:36 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ministerstvo financií SR (MF SR) pošle Ministerstvu obrany SR (MO SR) za výdavky spojené s pomocou pri celoplošnom testovaní 43 miliónov eur. Rezort financií to uviedol v statuse na sociálnej sieti.

„Celoplošné testovanie na Slovensku bol unikátny projekt, ktorý zaujal svet. Ministerstvo financií plní sľub a uvoľňuje kolegom z rezortu obrany takmer 43 miliónov eur na aktivity, ktoré sa vykonali v súvislosti s akciou‚Spoločná zodpovednosť ‚,“ uviedlo MF SR.

Pilotné nulté kolo plošného testovania sa uskutočnilo v okresoch Bardejov, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín od 23. do 25. októbra. Nasledovalo celoplošné testovanie 31. októbra a 1. novembra, do ktorého sa zapojili všetky okresy na Slovensku. Druhé kolo celoplošného testovania sa 7. a 8. novembra uskutočnilo iba v okresoch, v ktorých premorenosť obyvateľstva neprekročila 0,7 percenta. Výnimku tak dostali Bratislava, Košice a 25 okresov. Tretie kolo plošného testovania sa 21. a 22. novembra týkalo celkovo 458 miest a obcí, ktorých premorenosť prekročila jedno percento.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA