Sociálne siete

DOMOV

Obvinili člena komanda, ktoré sledovalo Jána Kuciaka

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 17:17

391

a

REKLAMA

17. september 2020 12:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 17. septembra (SITA) – Inšpekcia obvinila člena komanda, ktoré sledovalo Jána Kuciaka. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk. Ako zamestnanec daňových kriminalistov sledoval novinára Kuciaka až k jeho domu vo Veľkej Mači. V prípade úkladnej vraždy bol Š. M. len svedkom, aktuálne je však sám obvinený. V inom prípade.

Ako ďalej informuje spravodajský portál Aktuality.sk, Š. M. bol do marca tohto roka policajným vyšetrovateľom. V zbore skončil takmer rok po tom, čo vyšlo najavo, že bol členom komanda, ktoré na pokyn Mariana K. sledovalo novinárov a politikov pred vraždou Jána Kuciaka. Aktuálne obvinenie Š. M. však nesúvisí s prácou komanda, ale s jeho počínaním v radoch polície. A to má podľa zistení policajnej inšpekcie ďaleko od etiky aj zákonnosti. Vyšetrovateľ úradu inšpekčnej služby ho obvinil z prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a prečinu porušovania tajomstva prepravovaných správ. Obvinenie 41-ročného expolicajta pre Aktuality.sk potvrdila Petra Friese z komunikačného odboru rezortu vnútra.

„Obvinený mal ako vyšetrovateľ jedného z okresných riaditeľstiev Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave neoprávneným spôsobom získať informácie o priebehu vyšetrovania svojho kolegu. Tieto následne poskytol osobe, ktorá ich chcela využiť vo svoj prospech na účely trestného konania, ktoré sa jej týkalo,“ vysvetlila pre Aktuality.sk.

Skutku sa mal podľa informácií portálu dopustiť na pracovisku. „Nahral si svojho kolegu vyšetrovateľa priamo v kancelárii počas výsluchu svedka. Nahrávku následne poskytol obvinenému, ktorého poznal. Mlynarčíkovi hrozí v prípade dokázania viny až päť rokov väzenia,“ píšu aktuality.sk.

https://www.aktuality.sk/clanok/822412/sledoval-jana-kuciaka-nahral-si-kolegu-inspekcia-obvinila-clena-kocnerovho-komanda/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…A

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA