Sociálne siete

COVID19

Očkovať sa už môžu aj pedagogickí zamestnanci do 55 rokov zo ZUŠ či jazykových škôl

V pondelok 23. februára boli zverejnené termíny na očkovanie ďalších 26 922 pedagogických zamestnancov.

Zverejnené:

Upravené: 24. februára 2021 o 10:55

51

ockovanie
Ilustračné foto, SITA/Milo Fabian

SITA

BRATISLAVA – Na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 sa môžu prihlásiť už aj pedagogickí zamestnanci do 55 rokov vrátane tých zo základných umeleckých škôl, centier voľného času a jazykových škôl. V pondelok 23. februára boli zverejnené termíny na očkovanie ďalších 26 922 pedagogických zamestnancov. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Od 27. februára do 5. marca sú zverejnené termíny v očkovacích centrách v Banskej Bystrici, Bardejove, Bojniciach, Bratislave, Brezne, Dunajskej Lužnej, Dunajskej Strede, Galante, Humennom, Ilave, Komárne, Košiciach, Leviciach, Michalovciach, Myjave, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prešove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Snine, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Svidníku, Topoľčanoch, Trebišove, Trnave, Trstenej, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom a Žiline.

„Súčasná fáza by mala trvať najbližší týždeň. V tejto chvíli už v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR intenzívne pracujeme na tom, aby sa zoznam oprávnených osôb rozšíril aj o odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení,“ priblížil rezort školstva. Termíny na očkovanie pedagogických zamestnancov nad 56 rokov v najbližších dňoch zatiaľ nie sú k dispozícii. Ministerstvo zdravotníctva totiž čaká na dodávky vakcín.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA