Sociálne siete

COVID19

Od 27. septembra bude zelený už len okres Dunajská Streda

Zverejnené:

Upravené: 22. septembra 2021 o 18:37

211

Zdroj: MZ SR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Od 27. septembra bude podľa Covid automatu na Slovensku zelený – v stupni monitoringu už len okres Dunajská Streda. Oranžových – v stupni ostražitosti bude 34 okresov a do červenej fázy – prvého stupňa ohrozenia sa dostane 39 okresov. V bordovej fáze – druhom stupni ohrozenia bude päť okresov.

    1. zelená fáza – stupeň monitoringu: okres Dunajská Streda
    2. oranžová fáza – stupeň ostražitosti: okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I – V, Detva, Galanta, Hlohovec, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Zvolen
    3. červená fáza – prvý stupeň ohrozenia: okresy Bánovce nad Bebravou, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Poprad, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Svidník, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a okres Zlaté Moravce
    4. bordová fáza – druhý stupeň ohrozenia: okresy Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a Stará Ľubovňa

Epidemiologická situácia na Slovensku sa naďalej veľmi rýchlo zhoršuje. Hospitalizovaných pacientov s potvrdeným Covid-19 je 329, na umelej pľúcnej ventilácii je 34 pacientov. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský informoval, že od pondelka sa na Slovensku začala reprofilizácia lôžok, aby nemocnice dokázali regionálne zvládať nápor pacientov.

Narastajú počty pozitívnych prípadov, aktuálne je to 888. Denne je do nemocníc prijímaných priemerne 35 pacientov a príjmy už prevyšujú prepustenia z nemocníc, celkovo 70 percent hospitalizovaných pacientov je nad 55 rokov.

Záťaž na nemocnice je rôzna v jednotlivých regiónoch. Najviac hospitalizovaných je v Košickom kraji. Aktuálne sú nemocnice zaplnené asi na 9 percent v porovnaní so situáciou na vrchole predchádzajúcej vlny ochorenia. Sú však aj nemocnice, ktoré sú už zaplnené na úrovni 25 percent z maxima, ktoré bolo počas predošlej vlny.

Potvrdzuje sa šírenie v školách a vo vekovej kategórii rodičov školopovinných detí, skonštatoval riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Miššík.

Vakcinácia pokračuje, pribúda asi 1400 zaočkovaných osôb denne. Vo vekovej kategórii nad 50 rokov je zaočkovaných viac ako 60 percent osôb. Plne zaočkovaných je v jednotlivých regiónoch od 28 do 60 percent obyvateľov, najviac zaočkovaných je v Bratislave.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA