Sociálne siete

DOMOV

Odídenci z ĽSNS zakladajú hnutie Republika

Koncom januára stranu ĽSNS opustili poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík.

Zverejnené:

Upravené: 9. marca 2021 o 12:20

216

Milan Uhrík
Na archívnej snímke Milan Uhrík, foto: SITA/Jakub Julény

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Skupina poslancov, ktorá odišla z opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), zakladá hnutie Republika. Informoval o tom europoslanec a predseda hnutia Milan Uhrík. Doplnil, že Republiku zakladajú ako hnutie „pre všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície“. Personálne obsadenie hnutia bude prezentované neskôr. Uhrík zdôraznil, že Republika nie je a ani nebude klonom ĽSNS.

Hnutie má byť podľa jeho slov razantnou, ale dôstojnou politickou silou a voľbou pre pozitívnu zmenu, ktorú Slovensko „tak zúfalo potrebuje“. „Republika má ambíciu združovať všetkých občanov, ktorí si ctia slušnosť a tradičné hodnoty, a pre ktorých sú záujmy Slovenskej republiky a jej obyvateľov na prvom mieste,“ podotkol Uhrík.

Koncom januára opustili ĽSNS poslanci Národnej rady SR (NR SR) Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík. Svoje rozhodnutie zdôvodnili tým, že začiatkom januára delegáti snemu ĽSNS odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Líder ĽSNS Marian K. ich rozhodnutie zobral na vedomie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA