Sociálne siete

DOMOV

Odsúdenému pre vraždu Jozefa Mišenku zamietli obnovu konania

Milan Pavlovič si pre kauzu vraždy topoľčianskeho podnikateľa odpykáva trest 25 rokov väzenia.

Zverejnené:

Upravené: 15. februára 2021 o 16:37

77

vazenie
Ilustračná foto, Unsplash/ De an Sun

SITA

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku dnes zamietol žiadosť o povolenie obnovy konania pre Milana Pavloviča, ktorý je odsúdený v kauze vraždy topoľčianskeho podnikateľa Jozefa Mišenku. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obhajkyňa odsúdeného si ponechala zákonnú lehotu na podanie sťažnosti.

Senát ŠTS v júni 2012 uznal v kauze vraždy Mišenku štyroch obžalovaných vinnými z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej organizovanou skupinou. Trom uložil tresty odňatia slobody na 25 rokov a jednému na doživotie.

Doživotný trest uložil Ivanovi Skalickému, pretože už predtým bol odsúdený za vraždu. Tresty odňatia slobody na 25 rokov dostali Milan Pavlovič, Róbert Trajkov zvaný Netvor, a Ronald Mišech. Verdikt potom potvrdil odvolací senát Najvyššieho súdu SR. Spolu s nimi prokurátor žaloval aj Viliama Mišenku, ktorý údajne vraždu financoval, ale podľa súdu sa tento skutok nepodarilo preukázať.

V prípade odsúdeného Trajkova bola neskôr povolená obnova konania, súdy mu však opätovne uložili a potvrdili 25-ročný trest. Ivan Skalický a Ronald Mišech rovnako žiadali obnovu konania, súd však v roku 2018 vec odročil na neurčito, pričom predloženými dôkazmi a skutočnosťami uvedenými dvojicou sa mal zaoberať príslušný prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Podnikateľa Jozefa Mišenku zavraždili 20. júla 2010 ráno. Útočníci z idúceho auta vystrieľali do vozidla Mercedes približne 30 rán zo samopalu. Prokurátor to označil za typickú mafiánsku popravu. Podľa súdu sa preukázalo, že vraždu si objednal za nezistenú sumu obžalovaný podnikateľ Milan Pavlovič z Topoľčian u Ivana Skalického a Róberta Trajkova. Na vražde sa podieľal Ronald Mišech aj tým, že zabezpečil vražednú zbraň. Strieľal podľa súdu občan Macedónska Goran, ale tento balkánsky štát ho i napriek úsiliu slovenskej justície nevydal na stíhanie do cudziny. Ronalda Mišecha odsúdili aj za drogový zločin, pretože v jeho dome sa našlo zariadenie na výrobu marihuany a väčšie množstvo rastlín a sušiny konope siateho.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA