Sociálne siete

DOMOV

Oprava strednej zdravotníckej školy vyšla Žilinský kraj viac ako štyri milióny eur

Práce na rekonštrukcii školy trvali približne jeden rok, financoval ju Žilinský samosprávny kraj.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 25. februára 2021 o 8:40

59

Stredná zdravotnícka škola v L. Mikuláši
Prehliadka priestorov Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši po slávnostnom ukončení rekonštrukcie, ktorá trvala zhruba rok. Foto: SITA/Žilinský samosprávny kraj

SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  – Viac ako štyri milióny eur investoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) do rekonštrukcie Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši. Ako na včerajšom brífingu po prehliadke zrekonštruovanej budovy uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, približne rok trvajúcu rekonštrukciu financoval kraj z vlastných zdrojov.

Kompletná obnova sa dotkla vstupnej časti, hlavnej školskej budovy a aj spojovacej časti, ktorá tvorí komunikačné prepojenie medzi hlavnou školskou budovou a telocvičňou. „Stretli sa tu pekná architektúra, moderné riešenia a inovatívne prístupy. To všetko sú podmienky na to, aby bol vzdelávací proces kvalitnejší a lepší. Prostredie pre študentov i pedagógov je oveľa vľúdnejšie a hlavne zdravšie,“ poznamenala Jurinová.

Pre kraj bola rekonštrukcia školy aktuálne najvýznamnejšou investičnou akciou a pre samotnú školu zas darčekom k tohtoročným sedemdesiatinám. „Rekonštrukcia sa začala koncom novembra 2019 a začiatkom tohto týždňa sme získali kolaudačné rozhodnutie. Zostáva nám už len vypracovať prevádzkový poriadok a presťahovať z náhradných priestorov zvyšné triedy a učebne,“ skonštatovala riaditeľka školy Silvia Blcháčová s tým, že prezenčné vyučovanie by tu chceli naštartovať 8. marca.

FOTOGALÉRIA: Stredná zdravotnícka škola v Liptovskom Mikuláši

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA