Sociálne siete

DOMOV

V kauze prípravy vraždy Žilinku vypovedal aj odsúdený člen drogového gangu

Iliovi Weissovi podľa portálu Aktuality.sk muž z bývalej Juhoslávie prezradil, že sa chystajú zastreliť niekoho vysokopostaveného z prostredia justície.

Zverejnené:

Upravené: 25. februára 2021 o 13:33

103

zilinka
Na snímke Maroš Žilinka, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Na objasňovaní prípravy vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku s políciou spolupracuje aj odsúdený člen drogového gangu zo Serede Iľja Weiss. Ako ďalej uvádza spravodajský portál Aktuality.sk, o príprave vraždy Žilinku začal Weiss vypovedať vlani na jeseň. Aj na základe jeho svedectva mohla podľa portálu napokon polícia obviniť Dušana K. z Komárna, ktorý dovtedy v kauze vypovedal len ako svedok.

Weiss podľa portálu políciu upozornil na skupinku mužov z bývalej Juhoslávie, ktorí ho kontaktovali koncom roka 2017, teda v čase prípravy vraždy Žilinku. „Weiss komunikoval s jedným z mužov, ktorého poznal už niekoľko rokov. Ten zrejme potreboval Weissove služby, keďže ho poznal ako autičkára,” uvádzajú Aktuality.sk s tým, že muž od Weissa žiadal bezpečné vozidlo na „prácu“ a miesto, kde by mohli istý čas bezpečne prečkať. „Weissovi mal muž z bývalej Juhoslávie dokonca prezradiť, že sa chystajú zastreliť niekoho vysokopostaveného z prostredia justície, koho smrť spôsobí „veľký humbuk“. Miesto objednávky pritom sedí s adresou dnešného generálneho prokurátora,” píše portál.

Aktuality.sk pripomínajú, že podľa výpovede Zoltána Andruskóa Dušan K., ktorého za účelom vraždy Žilinku oslovil, na vykonanie vraždy zháňal doposiaľ neznámych Srbov. „K vražde Žilinku napokon nedošlo, a to zrejme len preto, že Andruskó vrahov na poslednú chvíľu odvolal,” dodal portál.

Zdroj:www.aktuality.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA